• off-na blog

תרבות ופנאי בלונדון

אחרי שכבר ביקרתם בכל המקומות המתויירים כמו ארמון בקינגהאם, הצטלמתם עם הביג בן ברקע (עכשיו בשיפוצים וכולו עטוף פיגומים), עליתם על הלונדון איי ופחדתם בלונדון דאנג'ן, וגם ראיתם הצגה או שתיים, הגיע הזמן לבילויים קצת שונים. לונדון למתקדמים here we go:


ארמון קנסינגטון- הכניסה לארמון, הנמצא בפאתי הייד פארק, בגני קנסינגטון, עולה 23 פאונד. לא קנינו כרטיסים מראש וגם לא היה תור. בארמון ישנן כרגע שתי תערוכות:

Diana-Her fashion story

לאוהבי הנסיכה דיאנה זצ"ל, לסתם חובבי אופנת שנות ה-80 וה-90 ולחובבי ארמונות בכלל. בארמון מוצגת תערוכה לזכרה של דיאנה ומוקדשת לגרדרובה היפהפיה והמזוהה עימה: תחילה שמלות צנועות ו"בריטיות" ובהמשך שמלות וחליפות עם כריות כתפיים מודגשות, הרבה פאייטים צבעוניים, תחרה ושיפונים, שהפכו מזוהים עימה יותר מכל. כמו כן מוצגת עבודתה רבת השנים עם ילדים, עם חולי איידס, עם נזקקים ועוד ועוד. פרינסס דיי התגוררה בארמון מאז נישואיה לצ'רלס הבוגד הנכלולי וגם לאחר גירושיהם המשיכה לגור שם. כיום גרים שם וויליאם וקייט המתוקים. וילדיהם. חלק מחדרי הארמון פתוחים לקהל, אך גם שם ישנם שומרים חביבים אך קשוחים שעוקבים אחריכם בכל צעד שתצעדו. התערוכה תוצג עד פברואר 2019.


ליד כל שמלה/חליפה ישנו שלט קטן עם תמונה של דיאנה לובשת את הבגד המוצג והסבר קצר מי עיצב, מהו הארוע והיכן התקיים. על הקירות ציטוטים של מעצבים, חברים, סלבריטאים וגם של דיאנה עצמה. ההערצה אליה לא יודעת גבול. ומגיע לה. אחרי כל מה שעברה.

קיר שלם מוקדש לציורי סקיצות של מעצביה של דיאנה, אשר מציגים שמלות וחליפות אותם לבשה לארועים שונים.


ליד הארמון גינה יפהפיה ובשלט כתוב כי דיאנה מאוד אהבה את הגינה ותמיד דיברה עם הגננים. בתמורה ולזכרה, אלו שתלו עבורה פרחים בסגנון אותו אהבה-הרבה ורוד, רומנטי ועדין.


Victoria Revealed

התערוכה השניה היא מסע אל חייה של המלכה ויקטוריה רבת הפעלים (בתקופתה, שנות המהפכה התעשייתית, האימפריה הבריטית הפכה לאימפריה החזקה בעולם), ובעלה הנסיך אלברט (Victoria&Albert museum? על שמם. קידמו את נושא החינוך בממלכה, לראשונה). ויקטוריה נולדה בארמון קנסינגטון והומלכה בגיל 18 ושלטה במשך יותר מ-63 שנים. היא התחתנה עם בן דודה אלברט נישואי אהבה (לא נפוץ באותם ימים), והתערוכה מקיפה את חייהם המשותפים ואת האהבה הגדולה ששררה ביניהם. על הקירות מכתבי אהבה שכתבו זו לזה, תמונות רבות של שניהם ושל תשעת ילדיהם. לאחר שנפטר אהוב לבה, המלכה ויקטוריה לבשה רק בגדים שחורים עד יום מותה ונקברה בשמלה לבנה. מעניין וגם קצת מציצני לראות כיצד חיו המלכים הידועים של בריטניה- כשהולכים בחדרי הארמון מלאי יצירות האומנות, רהיטי העץ הכבדים, החלונות המקיפים את הארמון ומשקפים פנימה את גני קנסינגטון-כל זה גורם לתחושת הוד והדר וגם קטנות מסויימת. שלך.

 ככל שהשמלה היתה רחבה יותר ועמוסת שכבות-כך ניתן היה לראות את עושרה של הלובשת. 


 בגדי הנסיכים והנסיכות מוצגים בתערוכה, לצד צעצועים ובובות בהם שיחקה ויקטוריה בילדותה.


תערוכה נוספת מוקדשת לתכשיטי המלכה, בהם סט שעיצב אלברט, עדיין משובצים אבני אמרלד מרהיבות. אני פונה בקריאה נרגשת לאהובי: תעצב לי טיארה!


לאחר הביקור המרגש (באמת! אהבתם של ויקטוריה ואלברט מאוד נגעה ללבי) בארמון, אפשר לעבור למקום מודרני יותר. בכלל, לונדון משלבת יפה בין החדש לישן, בין המודרני לקלאסי. כמו למשל כאן:

Sky Garden

נקודת תצפית חינמית בגובה 155 מטר הממוקמת על כיפת זכוכית על גג בניין משופע וכוללת מרפסת פתוחה ממנה ניתן לצפות על כל לונדון ב-360 מעלות, וכן מסעדה ובר, שם ישנן לעתים הופעות. הכניסה, כאמור, בחינם (וסידורי האבטחה לא מביישים שדה תעופה), אך יש להזמין כרטיסים מראש באתר. השהות מוגבלת לשעה, ומס' הכרטיסים מוגבל. מדי שבוע נפתחת באתר האפשרות להזמנת כרטיסים לשבוע הבא, ליום ושעה ספציפיים. התלבטנו אם לצפות בלונדון מגבוה ביום-ואז לוקחים סיכון שיהיה יום סגרירי וראות לקויה-או לצפות בלילה על אורות לונדון. בסוף הלכנו על היום. מאחר ומסתובבים מסביב לקומה, ישנם מקומות בהם הראות טובה יותר ואחרים - פחות.


Five O'cklock Tea

מנהג מקובל באנגליה, אמנם כבר לא בחמש אלא יותר סביב ארבע, אבל עדיין נפוץ לשתות משקה חם (תה חלש מתוך קומקום) ולאכול כריכונים זעירים עם מלפפונים, סקונס המלווים בשמנת וריבה ועוגות שונות. את ארוחת המנחה שלנו אכלנו בקובנט גרדן, ב- Whittard Tea Bar. 

בתוך הקומקום מתקן לגרגרי התה, אותו משאירים עד ששעון החול מורה להוציא (אם רוצים חזק, מסתכלים על השעון הירוק, אם רוצים להוסיף חלב, מסתכלים על השעון הלבן וכו'). על מתקן הקומות מאפי סקונס מצויינים, שמנת חסרת טעם וריבה, וכן עוגיות זעירות בטעמים שונים. 


Boxpark

מתחם ירוק העשוי מכולות ובהן חנויות מעצבים ומסעדות שונות ומשונות, וגם מארח זמרים ודי-ג'ייז במסיבות מגניבות. יש בלונדון 3 מתחמים כאלה, היינו במתחם שב-Shoreditch. 

אח"כ הסתובבנו בשכונה עטורת הגרפיטי


עוד קצת נופים וסיימנו


OFF-NA - fashion, makeup & more

OFF-NA בלוג אופנה, ביוטי ולייף סטייל