• off-na blog

הכל זהב, הכל זהב (ועדיף אדום)

מקור הזהב עתיק מאוד, מימי קדם, הוא אפילו מוזכר בספר בראשית, ונחשב אחת המתכות היקרות ביותר, לכן מסמל עושר, מלוכה וכד'. במאה ה-19 החלה התעוררות סביב המתכת הזהובה והחלו נהירות של מחפשי זהב, בעיקר באמריקה. עד היום הצבע-והמתכת-נחשבים אלגנטיים ויוקרתיים.

רוב חיי הייתי נערה של כסף. הצבע. תמיד החמיא לי יותר מאשר זהב. חוץ מזה שלא התחברתי לזהב. בשנים האחרונות אני מתחילה לגשש דרכי לעבר הזהב. כנראה הגיל עשה את שלו. ואם בזהב עסקינן, בואו נלך לאקסטרים- זהב אדום! אין לו את הצהבהבות של הזהב, יש בו ורדרדות אשר, כידוע לכם, אני אוהבת מאוד. כך יצא שהתחדשתי בפרטי פאשן בצבע היפהפה הזה. 

נתחיל בסנדלים. סנדלים מוזהבים זה must: הם מוסיפים אלגנטיות רבה ומתאימים לכל בגד ולכל גוון. חיפשתי סנדלים בזהב אדום זמן רב ומצאתי את מבוקשי בברשקה: יש להם רצועה מעודנת מעל האצבעות, ורצועה עדינה מסביב לקרסול. העקבים נראים מעט גסים כשמסתכלים מהצד, אך על הרגל הכל משתנה, והם כוללים את שלושת הגוונים: זהב, כסף וזהב אדום.


סנדלים מוזהבים אחרים, מאלדו, משרתים אותי נאמנה כבר שנתיים. אבל זה לא זהב אדום...


השעון הגיע אלי לאחר מסע ארוך מאוד, שתחילתו לפני שנתיים, עת ראיתיו באתר Michael Kors. ידעתי מיד שלא אוכל להזמינו ארצה מפאת מחירו הגבוה מ-75 הדולרים המאפשרים רכישה ללא תשלום מסים. בהזדמנויות שונות כשהייתי בחו"ל חיפשתי אותו אך לשווא. לא היה בחנויות. לבסוף נמצאה הישועה: ידעתי שגיסי ומשפחתו היקרה עתידים להגיע ארצה לביקור, ולכן אצתי רצתי להזמין ואפילו היה מבצע מצויין. כשהם הגיעו ארצה פתחתי את הקופסא בידיים רועדות, בכל זאת לא ראיתי את השעון בלייב, שלא לדבר על למדוד אותו... מסתבר שהגודל של השעון מצויין אך הרצועה מעט גדולה. קפיצה לחנות השעונים בקניון הסמוך פתרה את הבעיה. לא ענדתי שעון כבר שנים וזה כייף לחזור לזה, חוץ מזה שהוא סוג של תכשיט בזהב אדום.


גם מתחום הקוסמטיקה לא נפקד מקומו של הזהב: 


קיבלתי לסקירה לק בגוון Sweet Carmel Sunday מקולקציית California dreaming של OPI- אחד מ-12 גוונים יפהפיים המשדרים קיץ וחופש. קליפורניה עצמה נקראת The golden state, ע"ש בהלת הזהב אותה הזכרתי קודם. הלק עצמו לא מוזהב לגמרי, אלא מן נחושת מטאלית, אולם יש לו גימור שימרי ועל הציפורניים הוא נראה מעין זהב-אדום, בדיוק כמו שאני אוהבת.

מחיר: 65 ש"ח, להשיג ברשת אפריל ובמכוני הטיפוח ברחבי הארץ.


בשנתיים האחרונות מסתבר שגם עולם עיצוב הבית נדלק על זהב, בכל מקום תראו פריטים מוזהבים: עציצים, פמוטים, מסגרות לתמונות, כלים לנרות ריחניים ועוד ועוד. 

את הסלסילה הוורודה קניתי במקס סטוק. למי שלא מכיר, מדובר ברשת חנויות המוכרות הכל בערך ובמחירים נוחים עד זולים במיוחד. למעשה חיפשתי סלסילה מוזהבת, אולם בכל מקום נתקלתי במחירים מוגזמים עד מופרזים, ולכן החלטתי לנקוט בשיטת ה-DIY או אם-אין-אני-לי-מי-לי, קניתי (באותה החנות) ספריי צבע זהב ב-20 ש"ח, ולאחר 10 דקות עבודה (של הבכורה) היתה לי סלסילה מוזהבת. פשוט וקל.


גם את המסגרות המוזהבות (או יותר נוטות לברונזה, אבל זאת אותה המשפחה) קניתי במקס סטוק. עכשיו אני רק צריכה להגיע לחנות הצילום הקרובה כדי לפתח תמונות. קל.לפני יותר מחצי שנה חיפשתי מגש מוזהב להנחה על שולחן הקפה בסלון. הגעתי לאתר Marks&Spenser הבריטי. בדיוק נפלתי על מבצע של משלוח חינם בקניה מעל 50 פאונד. בימים כתיקונם המשלוח עולה 15 פאונד, אבל כדאי להירשם לניוזלטר שלהם ולקבל עדכונים על מבצעים כנ"ל. חוץ מהמגש הזמנתי גם קופסאות מצולעות לאחסון תכשיטים וכד'. כל הפריטים הגיעו ארוזים למשעי ושלמים לחלוטין (אפילו מראה שהזמנתי בהזדמנות אחרת). 

המוצרים באתר כל כך יפים ואנגליים וממש לא יקרים. מחכה למבצע משלוחים חדש...


בחנות העיצובים שביישובי רכשתי פריטים מוזהבים נוספים: כוס מתכת רקועה לנר ריחני (יחד עם הנר כמובן), ושתי כוסות זכוכית גם כן לנרות ריחניים.


ואתם אוהבים זהב?
OFF-NA - fashion, makeup & more

OFF-NA בלוג אופנה, ביוטי ולייף סטייל